Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir? Instagram’da Nasıl Takipçi Kazanılır?

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir? Instagram’da Nasıl Takipçi Kazanılır?​

Instagram takipçi arttırma yöntemleri nelerdir? Instagram üzerinde nasıl takipçi kazanılır?
Instagram üzerinden para kazanmak için takipçi gereksinimi olduğunu nerdeyse bütün Instagram kullanıcıları bilir.

Instagram takipçi arttırma yöntemleri ile kısa sürede takipçi kazanabilmenizin yanı sıra. Kendinizi büyük kitlelere tanıtma fırsatını da yakalayarak içerik üretme konusunda ilk adımları sorunsuz bir şekilde atabilirsiniz.

Instagram takipçi kazanma ihtiyacı sadece kişisel hesaplar için değil, işletme hesapları için de bir o kadar önemlidir. Her ne kadar takipçiden ziyade keşfet sayfasında yer almak getiri sağlıyor olsa da takipçi sayısı yeterli olmayan hesapların Keşfet sayfasında yer alması da bir o kadar zor.

Peki, Instagram da takipçi arttırmak için en yapmalı? Instagram organik takipçi kasma yöntemleri nelerdir?

Instagram da Takipçi Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?​

Instagram da takipçi arttırmak için ne yapılmalı? Instagram, temelde basit bir algoritma üzerinde ilerleyen ve neredeyse herkese bir miktar takipçi kazandırabilecek durumda. Ancak, uygulamadan alabileceğiniz en iyi deneyim de yine sizin attığınız adımlardan geçmekte.

Instagram da takipçi kazanmak için;

 • Instagram takipçi satın alma.
 • GT Yöntemi ile takipçi kasma.
 • Çekiliş yöntemi ile takipçi kasma.

Gibi yöntemlerden uzak durulması gerekmekte. Söz konusu yöntemler takipçi getirisi sağlıyor olsa da hesabınızın akışını bir hayli bozacaktır. Özellikle büyük şirketler ve küçük işletmeler tarafından yapılan bu hatalar, Instagram hesabınızın potansiyel olarak ulaşabileceği konumu bir hayli geriye çeker.

Instagram da takipçi arttırmak için yapılması gereken tek şey. Kaliteli ve düzenli içerikler üretmek. Elbette bu yöntemler dışında uygulanabilecek taktikler de vardır ancak işin temeli kaliteli ve özgün içerikler iler ilerlemek olacaktır.

Instagram Organik Takipçi Nasıl Kazanılır?​

Instagram da organik takipçi kasma ve organik takipçi satın alma gibi kavramlar özellikle son zamanlarda sıkça karşılaşılan kavramlardan. Ancak, işler Instagram boyutunda düşünüldüğü gibi ilerlemiyor.

“Organik takipçi” ve “Doğal Türk Takipçiler” adı altında satılan takipçi hizmetleri Instagram hesabınızın “shadow ban” olarak da bilinen. Gizli ve keşfedilmesini engelleyen banlar ile sistemde geriye düşürülecektir. Satın alınan takipçilerin tekrar kaybedilmesi ve hedef kitlenizi değiştirmesi de sorunun bir başka boyutudur.

Instagram da organik takipçi kazanmak ve takipçi kasmak için yapılması gereken temel ve doğru işlem. Düzenli ve kaliteli içerikler paylaşmaktır.

 • İçeriklerinizi hazırlayın.
 • Açıklamalarına 3 adetten fazla olmayacak şekilde, görseller ile alakalı etiketler ekleyin veya eklemeyin bu tamamen isteğe bağlı. İçerikleri kategorize etmek için kullanılabilir.
 • İçeriklerinizi sadece Instagram profili üzerinde paylaşın ve başka kimseye göstermeyin.

Evet, içeriklerinizi başka kimseye manuel olarak göstermeyin. Özellikle yeni açılan Instagram hesapları, küçük işletme Instagram hesaplarında yapılan en büyük hata. Açılan hesaba Arkadaşlar, aile, eş ve dost gibi alanlardan takipçi kasmaya çalışmaktır.

Özellikle bir ürün satışı üzerinde ilgileneceğiniz Instagram hesabınıza sadece o ürünler ile ilgili olacak ve potansiyel olarak alıcı olacak kişilerin gelmesi gerekmekte. Bu, Doğa fotoğrafı paylaştığınız hesabınız için de geçerli.

F1 Yarışlarını seven birisinin Doğa fotoğraflarına ilgisiz olabilmesi oldukça açık. Ancak, Doğa fotoğrafı ile ilgilenen birisinin karşısına çıkmayı başarırsanız. Onun sizi takip etmesi ile birlikte diğer doğa fotoğrafı ile ilgilenen kişilerin önüne çıkma olasılığınız da artacaktır.

Instagram da Takipçi Arttırarak Para Kazanılır Mı?​

Instagram dan para kazanma yöntemleri nelerdir? Ve Instagram da takipçi kazanarak para kazanılır mı? Evet, Instagram hesabınızın takipçi sayısına göre para kazanma şansınız bulunuyor.

Instagram da para kazanmak için bazı yöntemler bulunuyor, bu yöntemlerden bazıları sadece takipçi sayınız ve aktiflik oranınız ile para kazanabileceğiniz yöntemlerde olsa da kimisi için hedef kitlenizi farklı alanlara yönlendirmeniz gerekebilir. Peki, Instagram da para kazanma yöntemleri nelerdir;

 • Sayfanıza post paylaşımı olarak reklam alma.
 • Hikaye paylaşımlarına reklam alma.
 • Ürün satışı yaparak para kazanma.
 • Ürün satın almaya yönlendirerek komisyon alarak para kazanma.
 • Diğer sosyal medya hesaplarınıza takipçi yönlendirerek izlenme ve benzeri para kazanma yöntemleri ile para kazanma.

Instagram para kazandırma konusunda diğer sosyal medya uygulamalarına göre daha geri kalmış durumda. Öyle ki, Elon Musk tarafından satın alınan. Başta Twitter olarak anılan ve daha sonra adı X olarak değiştirile Platform üzerinde bile kullanıcıların direkt paylaşımlardan para kazanması sağlanmış durumda.

Sponsorluk anlaşmaları, paylaşımlarda reklamlara yer verme , Trendyol gibi alışveriş başına komisyon almanızı sağlayacak sistemlere kullanıcı yönlendirmesi yaparak para kazanmak mümkün durumda.

Instagram Takipçi Kazanma Yöntemleri Nelerdir?​

Instagram üzerinden para kazanmak için temelde dikkat edilmesi gereken nokta takipçi sayısıdır. Her ne kadar Reels görüntülenmeleri kolay bir şekilde elde edilebiliyor olsa da Takipçi sayısını elde etmek ve aktif takipçi kitlesini kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir.

Peki, Instagram da içerik üretmeye başlamış bir kullanıcı neye dikkat etmeli? Instagram takipçi kazanma yöntemleri nelerdir? Instagram da nasıl takipçi kazanılır?

Her şeyden önce, değineceğimiz konulara temelde bir göz atmakta fayda var. Bazı konulara bir önceki konu başlıklarında da değindik ancak daha detaylı ve daha teknik bahsetme zamanı şimdi. İşte Instagram takipçi kazanma yöntemleri;

 • Kaliteli içerikler üretin.
 • Instagram analizlerini gözden geçirin.
 • Hesabınızın türü ile alakalı olmayan takipçileri kaldırın.
 • Düzenli içerik paylaşmaya çalışın.
 • Reels videolarından yararlanarak takipçi kazanın.

1 – Kaliteli İçerikler Üretmeye Başlayın

Platform ne olursa olsun, kaliteli içerik her zaman başarıya götüren altın anahtar değerindedir. “İçerik kraldır” anlayışından da yola çıkarak. Oluşturduğunuz ve sunduğunuz içerik takipçi sayınızdan bağımsız her zaman elinizden gelenin en iyisi olmalıdır.

Mizah, bilgi, para kazanma, ürün satışı, spor. Kategori fark etmeksizin. Özellikle rakiplerinizden önde olmanızı sağlayacak türden içerikler üretmeniz, sayfanızı ve paylaşımlarınızı görecek olan kullanıcılara takip etme konusunda bir neden sunmakta.

Sadece postlar değil, hikayeler ve Reels içerikleri de başkalarından alınma değil. Emeklerinizi ve kalitenizi içeren türden olmalıdır.

2 – Instagram Analizlerinizi Gözden Geçirin

Instagram da nasıl takipçi kazanılır? Sorusuna verilebilecek ikinci en iyi yanıt. Hesabınızdaki istatistik değerlerini yönetin olabilir.

Instagram üzerinde, takipçi sayınız artmasa bile gönderilerinizin ulaştığı hedef kitleye göre “profesyonel” hesap türünde olmanız durumunda bazı analizler oluşmaya başlar. Söz konusu analizler;

 • Hedef kitlenizin nelerden hoşlandığını.
 • Hangi saat dilimlerinde aktif olduklarını.
 • Hangi ülkeden ve şehirden sayfanızı görüntülediklerini.

İçeren bilgileri sizinle paylaşabilir. Söz konusu analizler ile paylaşımlarınız için en doğru zaman dilimini seçmenizin yanı sıra hedef kitlenize hitap eden içerikleri de kolayca oluşturabilir ve Instagram takipçi kazanma aşamasına başarılı bir adım atabilirsiniz.

3 – Hesabınız ile Alakası Olmayan Kullanıcılardan Uzak Durun

Instagram başta olmak üzere pek çok sosyal medya hesabında. İstisnasız her kullanıcı tarafından yapılan ufak ancak etkisi büyük bir hata bulunuyor.

Hesabınız ile alakasız kişileri hesabınızda tutmak. Söz konusu durumun size getirebileceği eksi durumlar;

 • Hesabınızın aktiflik oranının takipçi sayınıza göre düşük olmasının getirisi ile geride kalma.
 • Hedef kitlenizden alakasız kişilerin sizi takip etmesi nedeni ile paylaşımlarınızın aranan kitleye düşmemesi.
 • Paylaşım oranı düşük takipçiye sahip olmanız nedeni ile büyüme konusunda gerileme görülmesi.

Özellikle hedef kitle konusunda sorun yaşamanıza neden olan bu durum. Yukarıda da verdiğimiz örnekteki gibi;

Doğa fotoğrafı seven kişilerin önüne düşmesi gereken paylaşımınızın bir dostunuz nedeni ile F1 Severlerin karşısına düşmesine neden olabilir. Bu durum, içeriğiniz ne kadar kaliteli olsa da etkileşim almasının önüne geçecektir.

Bu nedenle, size yardımcı olması için takipçi desteği almaktan vaz geçmeli ve sıfır takipçiniz olsa da Instagram da paylaşım yapmaya devam etmelisiniz.

4 – İçerik Paylaşma Düzenine Sahip Olun

İçeriklerinizin bir düzende olması Instagram takipçi kasma yöntemleri konusunda en etkili yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmakta.

Özellikle 2. Madde de yer alan istatistik takibi ile birlikte yapılması önerilen içerik paylaşma düzeni. Instagram algoritmasına içerik paylaşma ve büyüme konusunda ne kadar kararlı ve ısrarcı olduğunuzu gösterecektir.

Her hafta veya günlük olarak aynı saat dilimlerinde. Aynı günlerde paylaşım yapacak olmanız sizi rakip sayfanızın bir adım önüne geçirecek ve Instagram tarafından önerilme şansınızı arttıracaktır.

Sadece Instagram değil, kullanıcı yönünden de aktif olan sayfalar sıkça tercih edilmekte.

5 – Reels Videoları ile Daha Fazla Kişiye Erişin

TikTok, Youtube gibi platformlarda hızlı takipçi kazanma ve gelişme yöntemleri arasında en etkili olanı kısa videolar paylaşmaktır. Peki, Instagram için de değişen sosyal medya anlayışı ile durumun bu olduğunu söylesek?

Evet, Instagram takipçi kasma yöntemleri arasında yer alan bir diğer etkili yöntem Reels içerikleri oluşturmak ve paylaşmaktır. Reels içerikleri, diğer içeriklere nazaran daha fazla kullanıcıya erişmekte. Kısa olmaları ile birlikte hedef kitlenize kendinizi daha hızlı tanıtmanızı sağlayan yöntem. Neredeyse herkesin keşfet sayfasında yer almasını sağlıyor.

Başlarda izlenme konusunda cimri bir tutum sergilese de Organik takipçi kasma konusunda ısrarcı olmanız ile birlikte izlenmeleriniz geriye dönük de dahil olmak üzere hızla artmaya. İçeriklerinizin daha fazla kitleye ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top