Web İle İlgili En İyi Kitaplar

Web İle İlgili En İyi Kitaplar

Hepimiz kitap okumayı severiz. Birçok farklı alanda birçok farklı konuda kitaplar insanların dikkatini çekmektedir. Özellikle de o alanda yazılmış en iyi kitaplar. Peki, web ile ilgili en kitaplar hangileridir? İşte web ile ilgili en iyi kitaplar.

Çocuklar İçin Web Tasarım Rehberi

Bu kitap Kodlab yayıncılık tarafından 2018 yılında çıkarıldı. Amacı tamamen çocuklara web tasarım nasıl yapılır onu öğretmektir. Bu kitap MEB müfredatı ile uyumluluk göstermektedir. Ağırlıklı olarak HTML öğreten bu kitap 128 sayfadan oluşmaktadır. Fiyatı ise sadece 24 TL’dir. Kitapta liste elemanları, iframe ekleme, kayan yazı ekleme gibi birçok konu mevcut olup detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Elektronik Ticaret Rehberi

Diğer adı e-ticaret rehberi olan bu kitap 2018 yılında Kodlab yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüştür. Kitabın konusu adından da anlaşılacağı gibi e-ticaret hakkında detaylı bir bilgi vermektir. E-ticaretin tanımından başlayıp facebook reklamcılık, yatırım alma, yatırım modelleri gibi birçok konuyu işlemektedir. Bunun yanı sıra e-ticaret türlerinden de detaylı bir şekilde bahsedilmektedir. Kitap sadece 35 TL’dir.

IIS 8.5

Yine Kodlab yayıncılık tarafından piyasaya sürülen bir kitaptır. İlk baskısı 2015 yılında yapılmıştır. İlk çıkış ücreti ise 12 TL olmuştur. 136 sayfadan oluşmaktadır. Microsoft tarafından ortaya atılan IIS teknolojisi konu edilmiştir. IIS bilgisayarı bir web sunucusu olarak kullanmak amacıyla yapılmış bir programdır. Bu kitapta IIS nedir, IIS yapısı, FTP hizmeti gibi birçok konu işlenmektedir. Maalesef günümüzde baskısı yoktur.

Web Uygulama Güvenliği ve Hacking Yöntemleri

Hepinizin bildiği gibi internet korunaklı bir ortam değildir. Her türlü suç internet üzerinden işlenmektedir. Bu amaçla açılan sitelerin çok iyi korunması gerekmektedir. İşte bu kitap tam olarak da bunun için yazılmıştır. Diğer kitaplardan farklı olarak daha çok uygulamaya dayanan bir kitaptır. Dikeyeksen yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüştür. Toplamda 344 sayfadan oluşmaktadır. Fiyatı 50 TL’dir. Başlıca konuları ise sektörden temel bilgiler, hacker çeşitleri, sistem komutları, network komutları gibi birçok konudan oluşmaktadır.

Angular JS

En iyi kitaplardan bir tanesidir bu kitap. İlgi alanı diğerlerine göre çok farklıdır. Anular JS Google tarafından piyasaya sürülen bir Javascript çatısıdır. Yönetimi kolaylaştırmakla beraber hızlı ve sürdürülebilir ürün oluşturmak amacıyla yazılmıştır. İşte bu kitap tam olarak da Angular JS öğretmektedir. Türkçe kaynaklar arasında en başarılı olan kitaptır. Toplamda 216 sayfadan oluşmaktadır.

Sadece 40 TL olan bu kitap ustalıkla yazılan sınırlı sayıdaki kitaplardan bir tanesidir.Sonuç olarak web alanında yazılmış en iyi ve en öğretici kitaplar bunlardır. Bunlar haricinde piyasada birçok kitap mevcut olsa da en çok tercih edilen bu kitaplardır. Sizde bu kitaplardan bir tanesi alarak web sektörüne adım atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top