İnternet Kullanımının Faydaları

İnternet Kullanımının Faydaları

Hayatımızda belli bir yeri olan internet zaman geçtikçe yerini genişletmekte ve artık vazgeçilmezlerimiz arasına girmektedir. İnternet kullanımının vazgeçilmezlerimiz arasına girmesi birçok kişi ve görüş tarafından olumsuz görülmekte. Bende bu görüşe sahip kişileri anlamış değilim. Elbette o görüşe sahip kişilere de saygı duymakla birlikte internet kullanımının hayatımızı kolaylaştırdığını, birçok konuda yardımcı olduğunu nasıl göz ardı ettiklerini bilemiyorum. Kimi insanlar hala ” İnternet ne işe yarıyor ” diyorlar. Bunu diyen kişiler muhakkak internetin doğru kullanımına şahit olamayan kişilerdir. Her icat gibi bilgisayar ve internette doğru kullanılmadıkça hiç bir işe yaramadığı yetmemiş gibi zararda verebilmektedir. Doğru kullanıldığı takdir de internet kullanımı her durumda fayda sağlamaktadır.

İŞTE İNTERNETİN YARARLARI

Her şeyin öncesinde internet ulaşılması en kolay ve en büyük kütüphanedir. Akla gelen her konu ile ilgili bilgilere ulaşıp, aklınıza gelip gelemeyecek her sorunun cevabını tek tıkla verebilen devasa bir kütüphanedir internet. İnternet öncesinde bilgiye ulaşmak çok çaba istediği gibi fazlası ile zaman kaybına da neden olmaktaydı. İnternet sayesinde bilgiye ulaşmak hem kolaylaştı hemde hızlandı. Günümüzde zamanın ne kadar önemli olduğunun farkına varan bireyler de internet kullanımını her daim kullanmakta.

İnternet birçok zaman alan ve sıkıcı olan devlet prosedürlerinden bizi kurtaran mucizevi bir icattır. Kamu sitelerine girerek yapılması gereken bir çok resmi işlevi oturduğumuz yerden ve en önemlisi hiç sıra bekleyip zaman kaybetmeden gerçekleştirmekteyiz.

İnternet insanlık için çok iyi bir iletişim aracıdır. Dünyanın her yerinden, her yerine en kolay iletişim yolu internettir. İletişim kurarken görüntülü ve sesli iletişim şansı da verdiği için her zaman iletişimde en başta yerini alacaktır.

İnternet kamu kurumları ile ilgili işlemleri oturduğumuz yerde yapma fırsatı verirken aynı zamanda da bankacılık işlemleri içinde aynı kolaylığı sağlamakta. Oturduğumuz yerden 1 dakika içinde para çekip, para yatırıp veya havale yapabilmekteyiz. Bunları internetten değil de bankalarda elden yapmaya kalktığımızda önce bir ulaşım stresi sonrasında da banka kuyrukları beklemekte.

İnternet kullanımı medya demektir.

İnternet kullanımı eğlence ve paylaşım demektir. Sadece internet sayesinde tüm medyada yer alan bilgileri görsel ve yazılı olarak takip edebilmekteyiz. Ayrıca medya da bilgiler artık önce internette sonra televizyon radyo ve gazetelerde yer almaktadır. İnternet de birçok bilgi olduğu bu bilgileri paylaşma şansımızda olduğundan bilgilenme ve bilgilendirme fırsatı da vermektedir. Ayrıca kendinizle ilgili paylaşmak istediğiniz konuları da paylaşabileceğimiz bir platformdur. Bunların hiç biri önemli değilse bile internet bir eğlence aracıdır. İnternetten istediğiniz müziğe, filme, oyuna vs rahatlıkla ulaşabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top