cPanel Ana Bilgisayar Adını SSL ekleme

cPanel sürüm 56 sürümünden bu yana cPanel sunucunuzun ana bilgisayar adı için ücretsiz SSL sağlamaktadır. SSL, sistemde gerçekleştirilen her gece güncelleme kontrollerinin bir parçası olarak çalışan tamamen otomatik bir süreçle kurulur. Ana bilgisayar adınız DNS’de çözümlendiği ve sistemin ana paylaşılan IP’sine yönlendirildiği sürece, makineniz bu ücretsiz SSL sertifikalarını alabilir. Bu sistem, sunucudaki cPanel hesaplarıyla ilişkili alanlar için ücretsiz sertifikalar veren AutoSSL sistemine benzer, ancak aynı değildir.

Örneğin bir sunucu geçişinden sonra DNS’yi değiştirdikten sonra veya yakın zamanda makinenin ana bilgisayar adını değiştirdiyseniz, yeni bir sertifikayı manuel olarak yüklemek istediğiniz zamanlar olabilir.

cPanel güncellemesinin çalışmasını beklemek yerine, SSL ana bilgisayar adının kontrolünü zorlamak için sistemde aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz:

/usr/local/cpanel/bin/checkallsslcerts

SSL’in değiştirilmesi gerekiyorsa, komut genellikle birkaç dakika içinde sertifikayı sizin için yükleyecektir. SSL kurulumuyla ilgili sıkıntılar varsa, sorunu gidermeniz için size yardımcı çıktılar sağlayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top