Web Sitelerinde Hemen Çıkma Oranını Düşük Tutma

Web Sitelerinde Hemen Çıkma Oranını Düşük Tutma

Web site yöneten kişiler istatistik araçlarını kullanarak sitelerini analiz ederler. En büyük şikayetlerden biri de internetten hemen çıkma oranıdır. Yapılacak ufak düzenlemelerle birlikte, web sitelerinde internetten hemen çıkma oranını düşük tutabilirsiniz.

İnternetten hemen çıkma oranının İngilizce anlamı, bounce rate’dir. İnternetten çıkma oranı düşük olduğunda Adsanse reklam gelirinde ciddi düşüş görülür. Yapılacak ufak düzenlemelerle internetten hemen çıkma oranını düşürebilmek mümkün.

Dışarıya Bağlantı

Web sitesinde açılan konuların sonuna veya başına yararlı bağlantılar bölümü ekleyebilirsiniz. Web tarayıcısı olan Google bunu olumlu şekilde analiz eder. Yararlı bağlantılar şeklinde verilen link aynı sekmede değil, yönlendirme işlemi yapılarak yan sekmede açılmalıdır.

Reklamlar

Web sitesinde açılan konular ve koyulan resimler az, reklamlar çok olduğunda sitede kimse durmak istemez. Ziyaretçiler bu durumu çöp site olarak değerlendirir. Web sitenizin konu başlığı, resim, yazı içeriği ve reklam bölümlerini düzenli bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Yazım Tarzı

Web sitesinde açılan konuların anlatımında akıcı bir anlatım ve yazım tarzı kullanılmalıdır. Yazdığınız konu hakkında okuyucuyu sitede tutmanız gerekiyor. Sıkıcı, alaycı ve düzensiz bir yazım tarzı kullanıldıysa, okuyucu hemen siteden çıkacaktır. Yazı içeriğini resim, video, konuya dair örnekler kullanarak yazıyı da fazla uzun tutmadan okuyucuya anlatmanız gerekiyor.

Benzer İçerik

Web sitesinde paylaştığınız konuyu okuyup, hemen çıkan ziyaretçileri sitede tutmanın bazı yöntemleri var. Paylaşılan konunun alt kısmına benzer içerik adı altında başka konulara yönlendirerek sitede daha fazla tutabilirsiniz. Benzer içerikler kısmında ilgi çekici konu başlığı ve resim kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top