Wordress Bloğunu Geliştirecek İpuçları

Wordress Bloğunu Geliştirecek İpuçları​

1950’li yıllarda bilgisayarın gelişmesiyle başlayan internet günümüze kadar evirilerek gelmiştir. Günümüzde birçok amaç için kullanmakta olduğumuz internet, sosyal medyanın yaygınlaşması ve teknolojinin ilerlemesiyle artık evimizin hatta zihnimizin tam içerisinde.

Ülkemizde gördüğümüz en değişik sayılabilecek olaylardan biri herkes her konu hakkında bilgi sahibi. Blog kullanımında da durum böyle. Bizim kaçınmamız gereken ilk husus belli bir konu doğrultusunda yazmamız ve bu konuda ivme kazanmamız olmalıdır.

Deneyim ve Paylaşım​

Hakkında yazacağınız blog yazısı tecrübe edinmiş olduğunuz konu veya uzmanlık alanınız üzerinde olursa bu size avantaj sağlar. Okuyucuları kendinize çekersiniz ve bu sizin için bir avantajdır. Sık sık paylaşım yapmanız da istikrarlı olduğunuzu gösterir. Okuyucu, takipçi istikrarı ve yeniliği sever.

Google Yardımı​

Blog için bir diğer önemli husus ise aranan sayfa olmak. Uygun kelimeler ve uygun reklam ile Google’da üst sıralara taşınmanız gelişiminize yardımcı olacak böylelikle hem hit artışı hem de kitle artışı söz konusu olacaktır.

Sosyal Medya​

Sosyal ağlar bu konuda sizi sırtlayacak diğer bir yardımcı elemanınızdır. Reddit, Pinterest gibi mecralarda aktif olmanız tanınmanıza katkı sağlayabilir.

Aktif Kullanıcı​

Bloğunuzu ziyaret edenler mutlaka size fikirlerini ve görüşlerini bildirmeli ki nerelerde hata yaptığınızı veya neyi doğru yaptığınızı bilmelisiniz. Böylelikle bir sonraki yazınızda bu hususları göz önüne alarak daha olumlu yorum alacak yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerinize cevap vermekten kaçınmayın. İnsanlar yorumlarına cevap almak ister. Bu onlara değer verdiğinizi gösterir ve blog ziyaretini artırır.

Süreklilik​

Blog yazmak özveri ister. Sabır ister. Kısa vadede belki sizin isteğinizi kırıp iştahınızı kaçırabilir. Uzun süreli düşünün. Sizin yazacağınız özgün içerikli yazılar er ya da geç internetin tozlu raflarından çıkarılıp insanlara ışık olacaktır.

Güzel Görüntü​

İnsanlar web sayfalarına saatlerce takılı kalabiliyor. Güzel tema seçin. Sayfanızın gözü yormayacak sade ve şık bir tasarımda olması göz ardı edilmeyecek bir noktadır. Nede olsa ilk intiba önemlidir.

Daha fazla bilgi için wordpress kategorisini kontrol edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top