WordPress Seo İçin En İyi Kaynaklar

WordPress Seo İçin En İyi Kaynaklar

SEO, arama motoru optimizasyonudur ve web sitelerinin arama motorlarında daha görünür ve kolay ulaşılır olması için teknik düzenlemedir. Kısacası, arama motorları için iyileştirme olarak da tanımlanabilir. Öncelikli amaç, bir sitenin arama sonuçlarında daha üstlerde çıkmasını sağlamak böylece de daha çok ziyaretçi çekmektir.

Normal şartlarda belirli bir kesime ulaşabilecek hatta belki de ulaşamayacak siteniz, iyi bir SEO çalışması sonucunda çok daha geniş kitlelere ulaşır ve bilinirliğinizi / popülerliğinizi arttırır. Günümüzde bazı uygulamalar bir sitenin popülaritesini bir anda arttırıyor. Ancak her ne kadar kulağa hoş gelse de, bu kısa süreli parlamanın sonucu yine kısa sürede sönmeyle bitiyor. Bunun sebebini ise Google’ı yaşayan bir organizma olarak görmekte arayabiliriz.

Google sitenizin kuruluşundan itibaren bu siteyle ilgili bilgileri kayıt altına almaya başlar. Bir sitenin ziyaretçi sayısı belli bir istikrar ve düzenle artar, bununla birlikte ileriye doğru bir gelişme olmasa bile geriye doğru bir gidişat söz konusu olmazsa, sitenizi popüler ve aynı zamanda da güvenilir olarak işaretler. Güvenilir olarak işaretlenen siteler her zaman üsttedir.

Ancak bir anda dikkat çekici bir trafik oluşur, daha sonra ise bu trafiğin devamı gelmezse bu durum da Google’ın dikkatinden kaçmaz ve güvenilirlik sarsılır. Doğal olmayan yollarla popülarite sağlamaya çalıştığınız hemen anlaşılır.

Peki, iyi bir SEO çalışması için ne yapmanız gerekir? Nasıl bir yol izlenmelidir? Hangi kaynak güvenilirdir?

İyi Bir SEO Çalışması

– Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu işin sırrı doğallıkta gizli. Doğal bir yolla popüler olan sitelerin ömrü de uzun oluyor. Bunun için de yapılması gereken en önemli şey, bir hedef belirlemek ve bu hedef doğrultusunda ilerlemektir.

– Hedef belirlendikten sonra, site hakkında yorumlar ve paylaşımlara önem verilmelidir. Site linki ne kadar çok yerde bağlantı olarak belirirse, Google için de o kadar dikkate değer demektir.
Sitenizde elinizden geldiğince farklı şeyler üzerinde durun. Örneğin; bir giyim sitesi kurduysanız, bunu sadece kadın giyim olarak belirtmeyin. Bunun yerine etekler, gömlekler, elbiseler, pantolonlar vb. gibi farklı başlık ve linklerle ziyaretçi trafiği sağlanabilir.

– Paylaşımların ne kadar önemli olduğuna değinmiştik. Bu paylaşımların, bir ya da iki kişi tarafından sürekli olarak yapılması hiçbir anlam ifade etmez. Bunun yerine on kişi bir kere paylaşımda bulunacak olsa çok daha faydalı olur.

SEO Kaynakları

Yanlış yapılan SEO çalışması yarardan çok zarar getirecektir. Ancak bu kadar işi tek başıma yapmam imkânsız diyorsanız, ihtiyacınız olan şey, iyi bir SEO kaynağı. Bazı SEOkaynaklarını şöyle sıralamak mümkün;

Yoast SEO
All In One SEO Pack
WP Meta SEO
SEO Ultimate
Premium SEO Pack
SEO SQUIRRLY
W3 Total Cache
Redirection
SEO Internal Links
Rankie

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top