Seo Açısından Sorunsuz Sitelerin Yapımı

Seo Açısından Sorunsuz Sitelerin Yapımı

Sorunsuz sitelerin yapımı, temel kriterler üzerinden gerçekleşmektedir. Arama motorlarının belirlediği bu kriterlere, tüm web sitesi sahipleri tarafından uyulmalıdır. İşte bu uyumluluk çalışmasına Seo denilmektedir. Video optimizasyonu, resim optimizasyonu, metin optimizasyonu gibi temel kriterler şeklinde uyumluluk sağlanmakta ve sitelerin arama motorlarına “ben buradayım”, “beni de insanların karşısına çıkar” gibi mesajlar verilmektedir. Günümüzde kullanılan büyük arama motorları, çok sayıda algoritma sistemiyle çalışmaktadır.

Google gibi bir şirketin 200 algoritması olduğu tahmin edilmektedir. Tabii ki bu algoritmalar halk ile paylaşılmamaktadır. Arama motoru optimizasyonu yapan kişiler, mesleğinde uzun yıllar geçirmekte ve her yıl güncellemeleri takip etmektedirler. Yılların getirmiş olduğu tecrübeler ve bilgiler sayesinde, sorunsuz şekilde yapım nasıl yapılacağı öğrenilmekte ve bu hususta birçok fayda elde edilmektedir.

Sorun Teşkil Eden Hatalar

Web site yapımında, web masterlar (web geliştirici) tarafından uyulması gereken onlarca işlem bulunmaktadır. Sürekli değişen algoritmalar, sitelerin temel yapılarını belirlemekte ve sitelerin nasıl olacağı hakkında ufak ipuçları vermektedir. Oluşturduğu web sitesi ile alakalı sorun yaşamak istemeyen kişiler, öncelikle doğru anahtar kelime seçimi ve anahtar kelime odaklı web sitesi kurmalıdır.

Tüm bu işlemleri, profesyonel şekilde yapan ve müşterilerine servis eden firmalar ve çok sayıda fevri çalışan bulunmaktadır. Belirli ücret karşılığında yaptırılan bu çalışmalarda, uzun dönemli fayda elde edilememektedir. Arama motoru optimizasyonu yaptırarak, sürekli ilk sayfalarda yer almak isteniyor ise, çalışmaların durmaksızın devam etmesi gereklidir. Bu pazarda yoğun ilgi olduğu için, sürekli içerik üretilmeli ve arama motorlarına servis edilmelidir.

Anahtar Kelime Analizi

Doğru anahtar kelime analizi için yapılması gerekenler, öncelikle rakip web sitelerinin araştırılmasıdır. Rakip web siteleri doğru araştırılmalı ve site analizi yapılmalıdır. Pazar eksiksiz olarak araştırıldıktan sonra, pazara ilişkin bir plan oluşturulmalı ve buna katı şekilde uyulmalıdır. Arama motoru optimizasyonu işlemlerinde başarı elde etmek isteniyor ise, süreklilik gereklidir.

Sürekliliği sağlayamayan firmalar, kısa süre içerisinde batmaya mahkum olmaktadır. Bu hususta anlaşılan web geliştiricisinin, güncel kavramları ve teknikleri bilmesi gereklidir. Aksi halde web sayfaları kısa süre içerisinde spam etiketi yiyecek ve arama motorlarında bir daha asla gösterilmeyecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top