Seo kullanımında anahtar kelimenin önemi

Seo Kullanımında Anahtar Kelimenin Önemi

Seo – Search Engine Optimazation (Arama Motoru Optimizasyonu) dijital piyasada rakiplerinizin birkaç adım önüne geçmenizi sağlar. Sektörünüzde bulunan veya bulunabilecek potansiyel müşterilere ulaşmak bu müşterin size ulaşması için Seo günümüz piyasasında dijital anlamda çok büyük ve etkili bir yardımcıdır.

Seo Neden Önemlidir?

Günümüzde gelişen teknoloji ile e-ticaret hızla yayılmış durumdadır. Birçok rakibin bulunduğu bir platformda üst sıralarda bulunmak bu rakiplerin geride bırakmak anlamına gelir. Google bilindiği üzere en çok tercih edilen arama motorlarından biridir ve Google’da firmanız-markanız ile ilgili bir arama yapan bir müşteri siteyi ilk sıralarda gördüğü zaman bu sitenin en çok tıklanılan ziyaret edilen öncü bir marka olduğunu düşünebilir ya da sitenizin ilk sıralarda olması ilk bakılacak adres olduğu olasılığını artırır.

Siteye giriş yapıldıktan sonra site içi Seo etki edici bir şekilde hazırlanmış olmalı ki müşteri başka firmalara/markalara yönelme düşüncesine kapılmasın. Birçok olumlu etki altında hem müşteriler hem de firma sahipleri Seo ile vakit ve nakit anlamında kazançlı çıkar. Lakin birçok rakip firma arasında üst sıralarda yer alabilmek ihtimalleri aradan çıkartmak anahtar kelimelere yer vermekten geçer.

Arama Motoru Optimizasyonu ve Anahtar Kelimeler

Seo çalışmasında birkaç adet anahtar kelime belirlenir. Bunun amacı Google’da firma isminiz aratılmamış olabilir ama anahtar kelimeler aratıldığında da firmanız üst sıralarda çıkar. Örneğin firmanız/markanız çanta üzerine olsun bunun için anahtar kelimeler çanta, cüzdan, deri, erkek çantası, okul çantası, kadın çantası vs. çoğaltılabilir bu şekilde çocuğu için okul çantası bakan bir müşteri size siz de müşteriye kolaylıkla ulaşmış olursunuz. Rakip firmalarını geride bırakmak için anahtar kelimeler büyük önem atfetmektedir.

Kelimeler Neye Göre Belirlenmeli?

Dijital piyasada bir yarış halinde olan firmalar anahtar kelime sayısını oldukça fazla tutmak istemektedirler fakat Google site içeriğine uygun olmayan kelimeleri kabul etmeyebilir. Bu sebep ile sitenizin anahtar kelimeleri firmanızın yapmış olduğu iş çerçevesinde olmalıdır. Firmanızın yaptığı işten farklı olarak kullanılan anahtar kelimeler aynı zamanda müşteriler için de güven sarsıcı, sıkıcı bulunabilir. Hepimiz bir araştırma yaparken özü ararız bu yüzden anahtar kelimelerimizi yaptığımız işe bağlı kalarak seçmeliyiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top