Seo İle İnternet Girişimlerinin Yükselmesi

Seo İle İnternet Girişimlerinin Yükselmesi

Çevrimiçi pazarlamada, birkaç strateji rekabetçi veya arama motoru optimizasyonu (SEO) olarak hızla gelişmektedir. Algoritma güncellemeleri, yeni teknolojiler ve arama motoru sonuç sayfalarının (SERP) üst kısmında gayrimenkul kazanmak için yeni teknikler tarafından işaretlenmiş, çoğu SEO uzmanları (benim gibi) tahmin edeceğiniz en son trendleri tahmin etmek veya öğrenmek için birazda chomp İşletmemizin dijital geleceklerini şekillendirir.

Algoritma güncellemeleri az ve çok uzak olsa da, 2017 hala seo için heyecan verici bir yıldı ve 2018 için ufukta daha büyük değişiklikler bekliyorum. Gözlemlerime dayanarak, 2017’nin sonlarında ortaya çıkan bazı eğilimler ve bazı spekülasyonlar Bazı yeni gelişen teknolojilerde, 2018’de SEO alanına hakim olacağını düşündüğüm trendler için bir tahmin listesi hazırladım:

Video ve resim araması büyük ölçüde gelişecektir.

Yavaş yavaş, çevrimiçi etkileşimlerimiz daha görsel hale gelmek için gelişti. Geçtiğimiz birkaç yılda, daha hızlı internet hızları, daha fazla görsel-dostu sosyal medya platformları ve daha fazla görüntü ve video ile ilgilenmeye yönelik genel bir kamu tercihi, görsel çevrimiçi etkileşimlerde artışa neden oldu. Buna göre, Google ve diğer arama motorlarının çevrimiçi ortamda görüntü ve videoları nasıl işlediğine ilişkin bazı değişiklikler göreceğiz. Moodstocks ve Eyefluence (her ikisi de Google tarafından satın alınan) gibi yeni girişim, görsel ve görsel içerisindeki görsel öğeleri daha doğru bir şekilde tanımayı veya onlarla kullanıcı etkileşimlerini geliştirmeyi amaçlamıştır. Bu başlangıçların tam olarak ne gibi tahminlerde bulunduğundan emin değilim, ama bahse girerim görsel varlıklar için arama karmaşıklığında büyük bir iyileşme göreceğiz.

Bilgi Grafiği hakim olacaktır.

Birkaç yıldan beri, Google, öne çıkan snippet’lerin sıklığını ve özgünlüğünü sürekli olarak artırıyor; kullanıcıların arama sorgularında sordukları soruların özlü cevapları. Ancak, geçtiğimiz ay, öne çıkan snippet’lerin sıklığı önemli ölçüde azaldı. Görünüşe göre, Bilgi Grafiği kutularında bulunan eşdeğer yanıtlar yerini aldı. Bu etkinliğin, Google’ın Bilgi Grafiğinin yükselişini ve nihai hakimiyetini ortaya koyabileceğini ve kullanıcılara daha iyi, daha tutarlı yanıtlar sunma çabasıyla, öne çıkan snippet’lerin şu anda kullandığı alanın iyi bir kısmını değiştirebileceğini düşünüyorum.

Sesli arama, akıllı hoparlör satışlarının yükselişi ile keskin bir şekilde artacaktır.

Akıllı bir konuşmacınız var mı? Eğer yapmazsan, en azından birkaç kişi tanıdığına bahse girerim. Amazon Echo ve Google Home gibi akıllı hoparlör satışları 2017 yılında arttı ve yeni modeller kullanıma sunulmaya başladıkça satışlar 2018’de daha da büyüyecek. Bu konuşmacılar sesle etkinleştirildiğinden ve sesli arama sonuçları sağladığından, kullanıcılar arama motorları sonuçlarıyla yalnızca kendi sesleri ve kulakları ile etkileşimde bulunmak için daha fazla kullanılırlar. Bu, gördüğümüz sorgu türlerini önemli ölçüde değiştirebilir ve işletmelerin SERP’ler hakkındaki düşüncelerini yeniden şekillendirebilir (artık görsel olarak görünmeyebilecekleri için).

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top