Seo Uyumunda Googleda İlk Sayfaya Çıkmak

Seo Uyumunda Googleda İlk Sayfaya Çıkmak

SEO uyumu son yıllarda dönemimizin en önemli alanlarından biri durumuna geldi. Reklamsız bir şekilde Google’da ilk sıralarda yer almak çok önemli bir iştir. İlk sıralarda sadece on web sitesine yer verildiği göz önüne alındığında rekabet ortamı giderek kızışmış durumda.

Öncelikle alan adı alarak başlamalısınız bu işe. Alan adı alırken stratejik davranarak anahtar kelimenizi iyi seçip ona göre alan adı almanız akla yatkın olacaktır. Diğer yandan firma veya marka adınızı içeren bir alan adı daha alarak iki farklı site oluşturmalısınız, bir web sitesi yapıp onun içinde diğer siteye yönlendirme yapmak daha etkili bir iş olacaktır. Bahsi geçen işlemleri gerçekleştirdikten sonra sayfamızı yapılandırırken SEO uyumuna özen gösterilmelidir. Her site içeriği için ayrı SEO çalışması uygulanmalıdır.

SEO Uyumunda Görsel İçeriklerin Kullanımı

Resimler ve videolar site yapılandırmasında çok etkilidir. Yazıların yanı sıra resimlerle de desteklenen bir site çok etkili olur. SEO uyumuna uygun içerik üretmenin çeşitli kuralları vardır. Bu kurallara uygun biçimde bir içerik oluşturulmalıdır. Bütün H tagları sırayla kullanılmalı ve gerekli olan, akla yatkın bir ya da iki yazı başlığında anahtar kelimeyi kullanıp gerisini yazının içine yaymak önemlidir. Arama motorları için H taglarının değerini kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.

Mesela H1 ile H2 taglarının büyüklükleri değişiktir. Burada css kodları ile düzenleme yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde sayfanızın görüntüsünde geri plana düşmemiş olursunuz. Site içeriğine bakacak olursak; kesinlikle makalelerin orijinal olması şarttır. Kopyala yapıştır makaleler ile arama motorlarının sitenizi üst seviyelere çıkaracağını düşünmeyin. SEO kurallarına uyum çalışmalarının başarısını ve ilk sayfa aramalarında çıkma başarısının sağlanması için görsel içerikler vazgeçilmezdi.

SEO uyumunda Emek Harcamanın Önemi

Ne kadar çok emek harcarsanız arama motorlarının gözüne o kadar giresiniz. Diğer yandan sitede zaman geçirme süresi de çok etkilidir. Kullanıcıların sitenizi derhal terk etmemesi de arama motorları için çok önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle kullanıcılarınızın sitenizde zaman geçirmesi için stratejiler geliştirmeli ve ona uygun içerikler oluşturmalısınız. Backlink uygulamalarıyla da desteklediğinizde arama motoru için önem araz eden sayfalar arasına girerek ilerleyen dönemde ilk sıralara ulaşabilirsiniz.

SEO çalışmalarından kullanılan en önemli ücretsiz uygulamalardan biri olan Google Analytics ile sayfanızdaki ziyaretçi hareketlerini takip ederek farklı planlar geliştirebilirsiniz. Son dönemlerin gelişen değeri UX ile de sitenizde nereler öne çıkıyor, sayfanın nereleri ilgi çekiyor gibi verilere erişerek tasarıma ve yazılıma ayrı bir bakış açısı geliştirebilirsiniz, otomatik şekilde sitenizdeki kullanıcıların sitede kalma zamanlarını uzatabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top